هوای خانه را به تهویه کار بسپارید

هوای خانه را به تهویه کار بسپار، چون لیاقتشو داری

روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز نشانه چیست؟

در بعضی مواقع بلافاصله بعد از روشن شدن کولرگازی، فیوز پریده و دستگاه خاموش می شود. روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز اصلا خوشایند نیست.

چرا که ممکن است دلایل متعددی داشته باشد که بعد از روشن کردن کولر گازی فیوز بپرد و سیستم خاموش شود. این عوامل خوب یا بد بهتر است زودتر مورد بررسی قرار بگیرند. علت یابی و رفع مشکل شوند زیرا در صورت رفع نشدن مشکل پریدن فیوز بعد از اتصال کولر گازی به برق، ممکن است در وهله اول به دستگاه شما آسیب برساند و خطرات جبران ناپذیری به وجود بیاید.

روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز

 

روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوزاید این سوال که کاربرد فیوز در کولر گازی چیست برای شما هم پیش آمده باشد، باید گفت فیوز یکی از اجزاء و قطعات اصلی و کاربردی در انواع کولر های گازی سقفی، ایستاده و … است که برای روشن کردن کولر گازی ابتدا برق باید وارد فیوز شود. سپس فیوز، ولتاژ برق را بررسی و با تنظیم ولتاژ برق از سوختن قطعات دستگاه و وارد آمدن آسیب های جدی به آن جلوگیری می کند.

تشخیص پریدن یا سوختن فیوز

تشخیص اینکه کولر گازی شما پریده یا سوخته است، خیلی سخت نیست. توجه به علایم و مشکلات کولر گازی یکی از راه های مهم در تشخیص این مورد است.

به طور مثال اگر کولر گازی شما به هیچ وجه روشن نشود، یعنی فیوز کولر گازی شما سوخته است. در بعضی مواقع بلافاصله بعد از روشن کردن کولر گازی صدای آن قطع و وصل می شود که نشان دهنده نیم سوز شدن فیوز کولر گازی شماست.

تنها زمانی که کولر گازی شما روشن شود و سپس خاموش شود، یقینا می توان گفت که فیوز کولر گازی شما پریده است. در غیر این صورت مشکل دیگری می باشد که باید به دنبال بررسی آن باشید.

لازم به ذکر است دلیل خرابی اکثر قطعه های کولر گازی نیز سوختن فیوز می باش. این مورد، اهمیت فیوز در لوازم الکتریکی را نشان می دهد.

 

دلایل پریدن فیوز بعد از روشن کردن کولر گازی

از آن جا که نقش فیوز در کلیه لوازم الکتریکی بسیار مهم است، در این بخش به چند دلیل اصلی پریدن فیوز اشاره می کنیم.

 

دلیل روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز

خراب شدن فن کولر گازی

گاهی دلیل پریدن فیوز می تواند خرابی فن کولر گازی باشد که عملکرد کولر را مختل کرده است. از آن جا که خراب شدن قطعه ای از کولر های گازی باعث اختلال در عملکرد آن و فشار به سیستم می شود، باید به زودی بررسی و رفع اثر شود. چرا که باعث پریدن فیوز می شود و اگر سریعا مشکل برطرف نشود، در نهایت باعث سوختن فیوز می شود.

روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز نشانه چیست؟

 

کاهش گاز مبرد، دلیل روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز

یکی دیگر از دلایل پریدن فیوز در کولر های گازی می تواند کاهش گاز مبرد باشد. با کم شدن گاز مبرد در کولر های گازی دمای مناسب برای حفظ عملکرد ترموستات تامین نمی شود و فشاری که به سیستم وارد می شود باعث گرم شدن باد کولر و در نهایت پریدن فیوز می شود.

 بیشتر بخوانید

علت روشن نشدن کولر گازی

 

خراب شدن کمپرسور، دلیل روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز

یکی دیگر از قطعات اصلی کولر های گازی کمپرسور می باشد که در صورت خرابی آن فشار بسیار زیادی به کولر های گازی وارد می شود و پریدن فیوز را به بار می آورد.

فن کولر گازی
فن کولر گازی

کلام پایانی

همانطور که گفته شد، پریدن و سوختن فیوز یکی از مشکلات اصلی کولر های گازی محسوب می شود که کاربران کولر های گازی با آن مواجه هستند. علاوه بر این سعی کردیم در مورد اهمیت فیوز و کاربرد آن در عملکرد کولر های گازی صحبت کنیم. امید است این مقاله مورد تایید شما عزیزان قرار گیرد.

 

جهت درخواست تعمییرکار در محل با شماره های زیر تماس بگیرید

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه

2 thoughts on “روشن کردن کولر گازی و پریدن فیوز نشانه چیست؟”

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه

با عضویت در خبرنامه از تخفیف ویژه برخوردار شوید.