هوای خانه را به تهویه کار بسپارید

هوای خانه را به تهویه کار بسپار، چون لیاقتشو داری

علت باد گرم کولر گازی چیست؟

در فصل تابستان یکی از مهم ‌ترین و ضروری ‌ترین نیاز ‌های خانواده‌ ها‌، وجود کولر گازی در منزل است. وقتی در این شرایط کولر گازی شما باد گرم می زند چه باید کرد؟

علت باد گرم کولر گازی چیست؟ دلایل مختلفی می توانند باعث باد گرم کولر گازی ‌شوند. حتی گاهی ممکن است به علت تنظیم نکردن دکمه mood روی حالت ‌هایی بجز حالت cool این اتفاق افتاده باشد و کولر گازی شما مشکلی نداشته باشد. بنابراین، قبل از تماس با متخصصین کولر گازی ابتدا بررسی ‌های اولیه را انجام دهید.

علت باد گرم کولر گازی چیست

دقت کنید برخی از علل باد گرم کولر گازی توسط شما قابل حل است ولی برای برخی دیگر لازم است حتما با متخصص تماس بگیرید.

علت باد گرم کولر گازی چه می تواند باشد؟

دلایل احتمالی که باعث باد گرم کولر گازی می شوند:

  1. کولر گازی باید سرویس شود.
  2. گاز کولر کم شده‌ است و نیاز به شارژ دارد.
  3. برد کولر گازی خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد.
  4. خازن کولر گازی خراب شده است و باید تعویض شود.

علت باد گرم کولر گازی

دلایل اصلی باد گرم کولر گازی و نحوه برطرف کردن آن

  1. کثیف بودن فیلتر هوا

کثیف بودن فیلتر هوا، یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایلی است که باعث گرم شدن باد کولر گازی می شود. در صورتی فیلتر هوای کولر گازی شما کثیف باشد، ممکن است بادی که از کولر گازی خارج می شود، بادی گرم باشد. لذا بهتر است این فیلتر ها، هر چند وقت یک بار تعویض شده و از کثیفی آن ها جلوگیری به عمل آید.

  1. تنظیمات نادرست ترموستات

یکی از مهم ترین نشانه های تنظیمات نادرست ترموستات، خروج باد گرم از کولر گازی در هنگام روشن کردن آن می باشد. خروج هوای خنک و گرم به صورت متناوب از کولر گازی، نشان دهنده ی اختلال در عملکرد ترموستات است. در چنین حالتی، بایستی تنظیمات ترموستات را در حالت اتوماتیک یا خودکار قرار دهید. در این صورت، فن دستگاه زمانی شروع به فعالیت می کند که هوای خروجی از کولر خنک باشد.

در این گونه موارد همیشه به جای تنظیم ترموستات روی حالت “روشن”، ترموستات کولر گازی را روی حالت “خودکار” نگه دارید. این یک دلیل رایج است که چرا کولر گازی باد گرم می ‌زند.

  1. خراب شدن کمپرسور

کمپرسور یکی از اجزای اصلی و کاربردی کولر گازی محسوب می شود و خراب شدن آن می تواند علت باد گرم کولر گازی باشد. زیرا ارتباط بین مبرد و اجزای دیگر کولر گازی مثل تبخیرکننده و کندانسور را کنترل می ‌کند. بنابراین، اگر کولر گازی شما باد گرم می ‌زند و یا به اندازه کافی هوا را خنک نمی‌ کند، باید به خراب بودن کندانسور شک کرد.

در این گونه موارد کمپرسور آسیب دیده را باید تعویض کرد. از آنجایی که بررسی دقیق مشکلات مربوط به کمپرسور موضوعی کاملا حرفه ‌ای است، توصیه می شود تعویض کمپرسور بر عهده کارشناسان کولر گازی قرار بگیرد.

بیشتر بدانید

علت روشن نشدن کولر گازی

برای اینکه کولر گازی شما عملکرد درست و صحیحی داشته باشد، توصیه می‌‌ شود کولر گازی خود را زیر نظر یک متخصص کولر گازی سرویس کنید. اگر از تعداد دفعات سرویس کولر گازی خود اطلاعی ندارید باید گفت که این کار را هر 3 ماه یک بار انجام دهید تا عملکرد و بازدهی کولر گازی خود را افزایش دهید.

علت باد گرم کولر گازی
علت باد گرم کولر گازی

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با علت باد گرم کولر گازی آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. درباره ی سه مورد از دلایل ایجاد باد گرم کولر گازی نیز صحبت کردیم و درباره ی هر کدام از آن ها صحبت هایی داشتیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت شما را به دست بیاورد و از مطالب آن استفاده ی لازم را کرده باشید.

جهت درخواست تعمییرکار در محل با شماره های زیر تماس بگیرید

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه

با عضویت در خبرنامه از تخفیف ویژه برخوردار شوید.