هوای خانه را به تهویه کار بسپارید

هوای خانه را به تهویه کار بسپار، چون لیاقتشو داری

انوع کولر گازی های موجود در بازار

 

درسال  1902، ویلیامز کریرتونست اولین سیستم تهویه مطبوع مدرن را اختراع بکنه. اختراع خنک کنندها به ایجاد صنایع متعددی کمک کرد که امروزه میتواند به رونق اقتصاد کمک کند. در سال‌های اولیه، تهویه مطبوع به افزایش تولید همه چیز، از محصولات پخته گرفته تا لوازم زمان جنگ کمک کرد.

 

به طور کلی، دو دسته از سیستم های کولرهای گازی وجود دارند:

1.سیستم های خنک کننده مرکزی

2.سیستم های اسپلیت بدون کانال یادو تیکه

در حالی که هر دو برای خنک کردن خانه شما کار می کنند، این سیستم ها به روش های بسیار متفاوتی عمل می کنند

 

سیستم های خنک کننده مرکزی یا داکت اسپیلت

در داکت اسپیلت ها برای خنک کردن کل خانه شما طراحی شده اند. برای انجام این کار، آنها هوای خنک را از طریق کانال های خانه شما پخش می کنند، بنابراین هوا به هر اتاق می رسد. داکت اسپیلت مرکزی دارای یک قسمت بیرونی و یک قسمت داخلی است که توسط لوله های مسی به هم متصل می شوند، مگر اینکه یک واحد بسته بندی شده باشد که کاملاً خارج از خانه قرار گرفته باشد.

در موردرفتا پکیج ها بخوانید

از آنجایی که سیستم‌های خنک‌کننده مرکزی کل خانه‌ها را خنک می‌کنند، واحدها فضای بیشتری را نسبت به سیستم‌های بدون کانال اشغال می‌کنند کوچکترین اندازه ممکن برای کولر گازی مرکزی 1.5 تن یا 18000 بی تی یو است. بنابراین در حالی که کولر های مرکزی می‌تواند کل خانه شما را خنک کند، همیشه کم مصرف‌ترین گزینه نیستند و می‌توانند هزینه‌های انرژی بالایی را به همراه داشته باشند.همیشه قبل از شروع فصل تابستان یا زمستان اقدام به سرویس داکت اسپیلت کنیدتا هزینه استهلاک قطعات مصرفی و هزینه برق کاهش یابد.مجموعه تهویه کار با داشتن تکنسین های تعمیر داکت اسپیلت  میتوانددر این امربه شما عزیزان کمک کند.    

سیستم کولر گازی اسپلیت بدون کانال

سیستم‌های بدون کانال برای خنک کردن تنها یک اتاق یا بخشی از خانه شما به جای کل خانه طراحی شده‌اند. سیستم‌های بدون کانال ذاتاً با سیستم‌های خنک‌کننده مرکزی متفاوت هستند، زیرا هوا از طریق واحدهای داخلی به اتاق‌های جداگانه به جای کانال‌هایی در سرتاسر خانه جریان می‌یابد. سیستم های بدون کانال نیز دارای یک جزء داخلی و خارجی هستند، اما برخلاف سیستم های خنک کننده مرکزی، این نسبت 1:1 نیست. در عوض، سیستم‌های بدون کانال می‌توانند تا پنج واحد داخلی برای هر واحد خارجی داشته باشند. این بدان معناست که حداکثر پنج واحد را می توان در سراسر یک خانه برای خنک کردن پنج اتاق بدون وجود کانال نصب کرد.

 

وقتی نسبت فضای باز به داخل بدون کانال 1:1 باشد، به آن مینی اسپلیت می گویند. وقتی این نسبت بیشتر از 1:1 باشد، به آن چند تقسیم می گویند. از آنجایی که این واحدها برای خنک کردن فضاهای کوچکتر طراحی شده اند، اندازه کوچکی دارند که کوچکترین آنها 0.75 تن یا9000 بی تی یو  است.  به این اسپیلت ها مولتی پنل همه گفته میشود .با وجود هزینه های اولیه بالاتر، استفاده از آنها احتمالاً باعث صرفه جویی در هزینه قبض انرژی شما می شود.مجموعه تهویه کار خدمات فروش  کولر گازی سرویس و تعمیر کولرگازی درتهران را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد شما میتوانید با تماس یا ثبت درخواست از خدمات کولر گازی در تهران بهره ببرید

 

انواع کولر گازی

کدوم نوع کولر گازی برای خانه ام مناسب است؟ بخوانید

 مطمینن با خواندن این مقاله میتوانید به شناخت انواع مختلف تهویه مطبوع به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام یک برای خانه شما مناسب است.

همچنین میتواند برای ظرفیت سنجی وکارشناسی قبل از خرید با ثبت درخواست و یا تماس از مشاوره کارشناسان مجموعه تهویه کار بهره  ببرید.

 

سیستم سوخت دوگانه یا گرم و سرد

سیستم های دوگانه سوز برای تمام نیازهای گرمایشی و سرمایشی شما یک راه حل هستند. یک سیستم دوگانه سوز از تهویه مطبوع استفاده نمی کند، بلکه از یک پمپ حرارتی و یک کوره تشکیل شده است که پمپ حرارتی در طول ماه های بهار و تابستان خنک کننده را انجام می دهد. یک پمپ حرارتی هم می تواند گرم و هم خنک کند، بنابراین در یک سیستم سوخت دوگانه می تواند بسته به اینکه کدام عملکرد مورد نیاز است، بین عملکردها جابجا شود.در این سیستم ها یک شیر سلونوییدی یا شیر چهار طرفه وجود دارد که مسیر مبرد را طبق دستور برد عوض میکند. سیستم های دوگانه سوز در آب و هوای معتدل تا بسیار سرد بهترین عملکرد را دارند، بنابراین اگر در مکانی با دماهای متغیر زندگی می کنید، یک سیستم سوخت دوگانه می تواند مناسب شما باشد.

مینی اسپلیت بدون کانال

مینی اسپلیت های بدون داکت برای کسانی که نیاز به خنک کردن تنها یک اتاق دارند عالی هستند. در مورد مینی اسپلیت بدون داکت، یک واحد خارجی به یک واحد داخلی متصل است و تمام هوای خنک شده به اتاق تکی که واحد داخلی در آن قرار دارد پمپ می شود. این اسپیلت ها رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در ایران هستند که شما برای خریدکولر گازی یا سرویس کولر گازی در تهران میتوانید با نمایندگی تعمیر کولرگازی با ما تماس بگیرید.

 

واحدهای بدون کانال را می توان بر روی زمین یا دیوار نصب کرد. سیستم‌های تهویه مطبوع دیواری معمولاً در بالاترین سطح نصب می‌شوند، بنابراین مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا اثرات هوای خنک را احساس کنید، اما در توزیع یکنواخت هوا بهتر عمل می‌کنند. AC های نصب شده روی زمین باعث می شوند هوای خنک را سریعتر احساس کنید و محتاطانه تر به نظر می رسند، اما جریان هوا می تواند به خطر بیفتد.

انواع کولرهای تک پنل اینجا بخوانید

 

کولرگازی پنجره ای

کولر پنجره ای کاملا از اسمشون مشخص هستند.آنها کولرهای نصب شده در پنجره خانه شما هستند. این تهویه مطبوع به روشی مشابه واحدهای AC بدون کانال عمل می کنند، زیرا یک اتاق منفرد در خانه شما را خنک می کنند. اما، آنها به روشی مشابه واحدهای AC مرکزی نصب می شوند، زیرا معمولاً نیمی در داخل و نیمی در خارج هستند. تهویه مطبوع پنجره ای می تواند پر سر و صدا و دیدنی نباشد، اما نصب و نگهداری آن ها ارزان است.

تعمیر کولر گازی پنجره ای در تهران

 

کولرگازی قابل حمل یا پرتابل

کولر های پرتابل سیستم های قابل حمل مستقلی هستند که برای اتاق های خنک کننده یک نفره ایده آل هستند. آنها را می توان در کف اتاق قرار داد و به طور کلی دارای چرخ هایی برای حرکت دادن آن است. کولر گازی پرتابل جایگزین مناسبی برای کولر گازی پنجره ای است.

در این مطلب میخوانید

چه کولر گازی بخرم؟

جهت درخواست تعمییرکار در محل با شماره های زیر تماس بگیرید

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه

با عضویت در خبرنامه از تخفیف ویژه برخوردار شوید.